GARANTIJA IR GRĄŽINIMAS


UAB "Grafų baldai" (toliau - Pardavėjas) gaminiams parduodamiems www.grafu.com internetinėje parduotuvėje (toliau - El.parduotuvė) suteikia 2 metų kokybės garantiją. Garantijos laikotarpio pradžia laikoma gaminio perdavimo pirkėjui diena, kai Pirkėjas pasirašo prekės priėmimo aktą atsiimdamas prekę Pardavėjo sandėlyje arba pristatytą kurjerio.

Atsiimdamas prekes Pirkėjas turi patikrinti prekės išorinę pakuotę ar nėra pažeidimų kurie galėjo atsirasti transportavimo metu. Jei Pirkėjas pastebi pakuotės pažeidimus, turi apie tai nedelsiant informuoti Pardavėją. 

Pirkėjas gavęs netinkamos kokybės prekes kreipiasi į Pardavėją su prašymu įvertinti esamus prekių trūkumus ir priimti sprendimą dėl prekių keitimo ar grąžinimo. 

Pirkėjas apie grąžinimą gali informuoti Pardavėją  el.paštu arba apsilankydamas prekybos salone. Pildydami prekių grąžinimo formą, nurodykite savo kontaktinius duomenis, užsakymo numerį, grąžinimo priežastį,  pridėkite prekės nuotraukas ar filmuotą medžiagą.  Pardavėjas įsipareigoja informuoti Pirkėją apie prekės atitikimą grąžinimo sąlygoms ir grąžinti pinigus ar pakeisti prekę per 14 dienų.

Prekių grąžinimo forma

Užpildykite ir pasirašykite prekių grąžinimo formą. Atsiųskite el.paštu [email protected] kartu su pirkimo dokumentais, jei galite, pridėkite nuotraukas ar vaizdo įrašą.

Spausdinti formą

Prekių grąžinimo sąlygos


 • Pageidautina, kad prekė būtų originalioje gamintojo pakuotėje
 • Prekė turi būti pilnos komplektacijos
 • Prekė turi būti nenaudota, švari, nepraradusi prekinės išvaizdos
 • Pirkėjas privalo pateikti prekės įsigijimo dokumentus, kasos kvitą arba PVM sąskaitą-faktūrą
 • Surinktų ar pradėtų rinkti baldų grąžinti negalima
 • Nupirktų išsimokėtinai baldų grąžinti negalima
 • Baldų pagal individualų užsakymą grąžinti negalima

Pardavėjas pasilieka teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamos prekės jei Pirkėjas nesilaiko šių prekių grąžinimo sąlygų.

Prekių grąžinimas įsigijus nekokybiškas prekes


Nekokybiškas, klaidingai sukomplektuotas ar pirkėjo neužsakytas prekes Pardavėjas įsipareigoja grąžinti į savo sandėlį ir/ar pakeisti kokybiškomis, tinkamos komplektacijos prekėmis, apmokėti transportavimo išlaidas arba jei Pirkėjas pageidauja, grąžinti sumokėtus pinigus.
Garantinio laikotarpio metu, gaminio defektus, atsiradusius dėl gamintojo kaltės, Pardavėjas įsipareigoja per 30 darbo dienų  sutvarkyti nemokamai. Pardavėjo garantinio aptarnavimo specialisto iškvietimas, dėl gaminio defekto kuris atsirado ne dėl gamintojo kaltės, yra apmokestinamas pagal tuo metu galiojančius įkainius.

Nepatikusių prekių grąžinimas

Pirkėjas (galioja tik fiziniams asmenims) pagal CK 6.22810 straipsnio 1 dalį turi teisę per 14 dienų atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos pirkimo-pardavimo sutarties ir grąžinti lūkesčių neatitikusias prekes. Grąžinamos prekės turi būti nenaudotos, supakuotos nepažeistoje originalioje pakuotėje,  pilnos komplektacijos, su etiketėmis, leistini tik tokie pakuotės išvaizdos pakeitimai kurie buvo reikalingi norint prekę apžiūrėti. Transportavimo išlaidas iki Pardavėjo sandėlio apmoka Pirkėjas. Juridiniams asmenims 14 dienų grąžinimo teisė nesuteikiama.  Pardavėjas įsipareigoja informuoti Pirkėją apie prekės atitikimą grąžinimo sąlygoms ir grąžinti pinigus per 14 dienų.

Kokiais atvejais garantija negalioja?


 • Jei Pirkėjas nesilaikė gaminio priežiūros ir naudojimo taisyklių (cheminių valiklių naudojimas, karštų, šlapių daiktų laikymas ant baldų ir pan.)
 • Trūkumams atsiradusiems dėl Pirkėjo kaltės ne pagal instrukciją surenkant gaminį
 • Jei baldas buvo pastatytas ant nelygaus paviršiaus ir tai galėjo įtakoti jo kokybines savybes
 • Jei prekė buvo apgadinta (nudaužta, subraižyta, suplėšyta, išteptas audinys/oda) po pristatymo ir perdavimo Pirkėjui
 • Jei prekė buvo sugadinta dėl nenugalimos jėgos aplinkybių
 • Jei prekės buvo naudojama ne pagal paskirtį
 • Stiklams ir veidrodžiams garantija nesuteikiama

Gaminio trūkumais nelaikomi


 • Išvaizdos pokyčiai dėl natūralaus nusidėvėjimo (audinio/odos raukšlių susidarymas, elastingumo sumažėjimas/padidėjimas, dažniausiai naudojamų sėdėjimo vietų  išvaizdos ar formos pasikeitimas, spalvos netolygumai laikant baldą tiesioginiuose saulės spinduliuose ir pan.).
 • Trumpalaikis naujiems baldams būdingas audinio ar medienos kvapas.
 • Gaminio defektams apie kuriuos Pirkėjas buvo informuotas iš anksto ir su tuo sutiko (jei prekę dėl šio defekto/ų buvo siūloma įsigyti mažesne kaina).
 • Gaminio matmenų neatitikimas iki 3 cm į didesnę ar mažesnę pusę nuo pateiktų gaminio brėžinyje ar El.parduotuvės prekės kortelėje.
 • Sandėliavimo ar transportavimo metu atsiradusiems išvaizdos ar formos pokyčiams kurie palaipsniui išnyksta pradėjus naudotis gaminiu.
 • Gaminio užbaigimui ir funkcionalumui išpildyti naudojami technologiniai sprendimai (technologinės siūlės, užtrauktukai, užraktai ir pan.).
 • Audinio atspalvio pasikeitimai, šešėliai priklausantys nuo apšvietimo, žiūrėjimo kampo, tam tikriems audiniams - audinio tekstūros krypties pasikeitimas prisilietus.
 • Kai Pirkėjas užsako gaminį ar jo priedą skirtingu metu. Užsakius tokį patį gaminį ar jo priedą kitu laikotarpiu, audinio atspalvis, medienos spalva, raštas gali skirtis dėl naujų gaminio sudedamųjų dalių likučių sandėlyje.
 • Suremontuotoms arba pakeistoms prekėms garantijos terminas skaičiuojasi nuo pirminės prekės įsigijimo datos.
 • Remiantis LR Civilinio kodekso 6.335 str. informuojame, jog tuo atveju, kai pirkėjas negali naudotis daiktais, kuriems yra nustatytas kokybės garantijos terminas, dėl nuo pardavėjo priklausančių kliūčių, garantijos terminas neskaičiuojamas tol, kol pardavėjas tas kliūtis pašalina, o garantijos terminas pratęsiamas tokiam laikui, kurį pirkėjas negalėjo daikto naudotis dėl trūkumų, jeigu pirkėjas tinkamai pranešė pardavėjui apie pastebėtus trūkumus ir jeigu ko kita nenustatyta pirkimo-pardavimo sutartyje.

Minkštų, korpusinių baldų, čiužinių naudojimo ir garantinio aptarnavimo taisyklės


Korpusiniams baldams, išskyrus mechanizmus suteikiama 24 mėn. garantija. Mechanizmai turi būti tepami kartą per pusmetį. Mechanizmams suteikiama 12 mėn. garantija.  

Baldai turi būti surenkami instrukcijoje nurodyta tvarka, vengiant neatsargių smūgių ir įbrėžimų. Surenkant baldus, rekomenduojama užsidengti grindis, kad nesubraižyti ar kitaip nepažeisti jų. Rekomenduojame baldų surinkimą patikėti profesionalams, nes neteisingas surinkimas gali įtakoti baldo kokybę, ilgaamžiškumą ir naudojimo komfortą.

Baldai statykite tik sausose, vėdinamose patalpose, ant lygaus ir tvirto pagrindo.

Nestatykite baldų šalia židinių, radiatorių ar kitų šilumos šaltinių, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tai greitina blukimą.

Venkite atviros ugnies ir drėgmės. Optimaliausia aplinkos temperatūra +5°C - +25°C, santykinė oro drėgmė 45-50%.

Korpusinių baldų paviršių valymui naudokite tik baldų priežiūrai skirtas, neturinčias abrazyvinių dalelių valymo priemones.

Minkštus baldus būtina reguliariai valyti dulkių siurbliu, naudojant specialų minkštiems baldams skirtą antgalį.

Saugokite baldus nuo mechaninių pažeidimų, stenkitės neištepti.

Dėmes patartina valyti iš karto, kol jos pernelyg neįsigėrė. Valykite švariu, sudrėkintu vandenyje flanelės, gelumbės arba pliušo audiniu.

Dėmių nusausinimui ir valymui naudoti popierinius rankšluosčius arba švarią, minkštą šluostę. Negalima džiovinti, lyginti lygintuvu.

Naudojant valymo priemonę, prieš tai ją išbandyti nematomoje arba mažai matomoje vietoje. Valiklio nepilti tiesiai ant audinio ar odos.

Negalima balduose esančių sagų sukti, tampyti, vartyti, sagų tvirtinimas gali nutrūkti, nustačius tokius atvejus garantinis remontas nebūtų atliekamas.

Dažytų metalinių paviršių negalima valyti mechaniniu būdu. Patartina naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba buitines namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz.: skalbimo milteliai).

Sušlapusį paviršių kruopščiai nuvalyti švariu sausu audiniu.

Korpusiniams baldams valyti, naudoti tik specialiąsias priežiūros priemones, kurias galite įsigyti ir mūsų firminiame salone.

Nešokinėti, nestovėti ir nesėdėti ant minkštų baldų porankių ir atlošų. Nedėti ant baldų sunkių, stačius kampus turinčių daiktų.

Naudojant baldus, atkreipti dėmesį į apdangalus, pledus. Atsiminti, kad dažanti, ypač spalvota tekstilė (ypatingai džinsas) ant odos ir gobeleno gali palikti dėmių, kurios gali ir neišsivalyti.

Niekada odos valymui nenaudoti agresyvių substancijų – dėmių valiklių, valančių tirpiklių, baldų lako, terpantino, tepalų ar cheminių tirpiklių.

Oda yra natūralus produktas, todėl ant jos esančios žymės, įspaudimai yra jos natūralumo įrodymas ir jokiu būdu ne trūkumas.

Pasirinkus aukštos kategorijos baldus su plunksnų ir poliuretano deriniu, reikia žinoti, kad baldas bus minkštas, putlus, apmušalai turės laisvumo efektą, nes tik taip galima pajausti teikiamą komfortą. Pagalves rekomenduojame reguliariai kedenti.

Minkštuose balduose, laikui bėgant, atsiranda papildomos raukšlės ir susigulėjimai, tai ne defekto ženklas, tai normalus reiškinys ir neišvengiama apmušalais aptrauktų baldų savybė. Minkštiems baldams yra leistinas apmušalų laisvumas, skirtingos sudėtinės baldo dalys ir audiniai turi skirtingas leistinas išsitempimo ar dilimo normas. 

Dėl suslėgimo, kūno svorio ir šilumos, kūno bei oro drėgmės ir nuo kitų aplinkybių, gali šiek tiek pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro ,,dėmės“ regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nereiškia kokybės pablogėjimo.

Tvirtai pritvirtinti kojeles, jei nėra paminkštinimo po kojele, būtinai jį priklijuoti, kad nesugadinti grindų.

Saugumo sumetimais visus korpusinius baldus rekomenduojama tvirtinti prie sienų ar stabilių pertvarų, kad išvengti galimo baldo nuvirtimo.

Nestumdykite ir netraukite baldų norėdami juos perstatyti. Pakelkite nuo grindų ir perneškite arba išrinkite ir iš naujo perstatykite norimoje vietoje.  

 Nestatyti ant tam nepritaikytų vietų televizorių, gėlių vazonų ar kitų sunkių daiktų. Į stalčių ar lentyną nedėti daugiau kaip 5 kilogramus sveriančių daiktų.

Natūralus gaminio nusidėvėjimas ar jo savybių pasikeitimas nelaikomas kokybės trūkumu. Natūralaus medžio tekstūros, laminuotos medžio drožlių plokštės, kantuotės, natūralios odos ar baldinio audinio atspalvio nevienodumai, nelaikomi gaminio kokybės trūkumu.

Balduose naudojami transformacijos mechanizmai yra pagaminti iš metalo, todėl naudojant, jie gali skleisti papildomus garsus, juos reikia reguliariai sutepti.

Garantija taikoma gaminio kokybės trūkumams, atsiradusiems, dėl gamintojo kaltės.

Atkreipiame dėmesį, dėl skirtingų kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių ekranų raiškos nustatymų, taip pat dėl skirtingų apšvietimo sąlygų fotografuojant gaminius, tikras prekės atspalvis gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

Prekių grąžinimas ir keitimas vykdomas vadovaujantis LR CK nuostatomis ir LRV nutarimu "Dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo" (Nr.738, 2014 07 22) galiojančia redakcija. Pasikeitus teisės aktams, informaciją atnaujinsime. 

 Naudinga informacija Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos patarimai perkantiems baldus

Jeigu norite sužinoti daugiau apie prekių grąžinimą, susisiekite: 

+370 41 374757 arba [email protected]